ШвајцаријаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Chez-les-Reuses, Orsières, Entremont, Wallis/Valais/Vallese: 1937

1937

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Chez-les-Reuses, Orsières, Entremont, Wallis/Valais/Vallese
Град :Chez-les-Reuses
Регионот 3 :Orsières
Регионот 2 :Entremont
Регионот 1 :Wallis/Valais/Vallese
Земја :Швајцарија
Поштенски :1937

Други Информации
Јазик :German/French/Italian (DE/FR/IT)
Регионален Код :CH-VS
ширина :46.03472
должина :7.13565
Временска Зона :Europe/Zurich
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Chez-les-Reuses, Orsières, Entremont, Wallis/Valais/Vallese се наоѓа во Швајцарија. Нејзините поштенски код е 1937.

Другите се е достапен
Chez-les-Reuses, Orsières, Entremont, Wallis/Valais/Vallese,1937 ©2014 Поштенски Пребарување